Home »
» SONY Vaio SVE14128CV - White
SONY Vaio SVE14128CV - White

| Price | : | Rp 10,199,000 |
| Special Price | : |
Rp 8,999,000
|
| You Save | : | Rp 1,200,000 |
| Harga sudah termasuk PPN 10% |
Detail Specifications |
|
| Platform | Notebook PC |
| Tipe Prosesor | Intel Core i7 Processor |
| Processor Onboard | Intel® Core™ i7-3632QM Processor (2.2GHz, 6MB L3 cache)
|
| Chipset | Intel® HM76 Express Chipset |
| Memori Standar | 4 GB DDR3 PC-12800 |
| Max. Memori | 8 GB (2 DIMMs) |
| Video Type | AMD Radeon™ HD 7550M 1GB DDR3 |
| Ukuran Layar | 14" WXGA LED |
| Max. Resolusi Layar | 1366 x 768 |
| Teknologi Layar | LED backlight |
| Audio | Integrated
|
| Speaker | Integrated |
| Hard Drive Type | 750 GB Serial ATA 5400 RPM |
| Optical Drive Type | Super-Multi DVD |
| Networking | Gigabit NIC |
| Kecepatan Jaringan | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Wireless Network Type | Integrated |
| Wireless Network Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wireless Bluetooth | Available
|
| Keyboard | Standard Keyboard |
| Ragam Input Device | Touch Pad
|
| Card Reader Provided |
- "Memory Stick Duo"("Memory Stick PRO" compatible, Not support for copyright protection)
- SD memory card(SDHC, SDXC compatible, Not support for copyright protection)
|
| Antarmuka / Interface | 1x USB 3.0, 3x USB 2.0, VGA, HDMI, LAN, Audio |
| Sistem Operasi | Microsoft Windows 8 SL 64 bit |
| Baterai | Rechargeable Lithium-ion Battery
|
| Daya / Power | External AC Adapter |
| Dimensi (PTL) | 243.6 x 25.4 x 344 mm |
| Berat | 2.4 kg |
| Kelengkapan Paket | 1-year Limited Warranty by Authorized Distributor |
|
0 komentar:
Posting Komentar