Home »
» HP Pavilion 14-B036TX Sleekbook - Red
HP Pavilion 14-B036TX Sleekbook - Red

| Price | : | Rp 5,399,000 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 899,833 |
| Harga sudah termasuk PPN 10% |
Detail Specifications |
|
| Platform | Notebook PC |
| Tipe Prosesor | Intel Core i3 Processor |
| Processor Onboard | Intel® Core™ i3-2367M Processor (1.40 GHz, Cache 3MB) |
| Memori Standar | 4 GB DDR3 PC-10600 |
| Max. Memori |
|
| Video Type | NVIDIA GeForce GT 630M 1GB |
| Ukuran Layar | 14" WXGA LED |
| Max. Resolusi Layar | 1366 x 768 |
| Teknologi Layar | BrightView LED
|
| Audio | Integrated
|
| Speaker | Integrated
- Altec Lansing Internal speakers
|
| Hard Drive Type | 500 GB Serial ATA 5400 RPM |
| Networking | Integrated |
| Kecepatan Jaringan | 10 / 100 Mbps |
| Wireless Network Type | Integrated |
| Wireless Network Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wireless Bluetooth | Available |
| Keyboard | Full size |
| Ragam Input Device | Multi-gesture touchpad |
| Card Reader Provided | Multi-Format Digital Media Card Reader |
| Antarmuka / Interface | 2x USB 3.0, VGA, HDMI, LAN, Audio |
| Sistem Operasi | Microsoft Windows 8 64 bit |
| Baterai | Rechargeable Lithium-ion Battery
|
| Daya / Power | External AC Adapter |
| Dimensi (PTL) | 23.8 x 34.7 x 2.1 cm |
| Berat | 1.8 kg |
| Garansi | Garansi Distributor Resmi 1 Tahun |
|
0 komentar:
Posting Komentar