Home »
» HP Pavilion G4-2216TU - Black
HP Pavilion G4-2216TU - Black

| Price | : | Rp 4,950,000 |
| Special Price | : |
Rp 4,399,000
|
| You Save | : | Rp 551,000 |
| Harga sudah termasuk PPN 10% |
 |
Detail Specifications |
|
| Platform | Notebook PC |
| Tipe Prosesor | Intel Core i3 Processor |
| Processor Onboard | Intel® Core™ i3-3110M Processor (2.4 GHz, Cache 3MB) |
| Memori Standar | 2 GB DDR3 PC-12800 |
| Video Type | Intel® HD Graphics 4000 |
| Ukuran Layar | 14" WXGA |
| Max. Resolusi Layar | 1366 x 768 |
| Teknologi Layar | BrightView LED |
| Audio | Integrated |
| Speaker | Integrated |
| Hard Drive Type | 500 GB Serial ATA 5400 RPM |
| Optical Drive Type | DVD±RW |
| Networking | Integrated |
| Kecepatan Jaringan | 10 / 100 Mbps |
| Wireless Network Type | Integrated |
| Wireless Network Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wireless Bluetooth | Available |
| Keyboard | Full size
|
| Ragam Input Device | Touch Pad |
| Card Reader Provided | SD, MMC |
| Antarmuka / Interface |
- 2 x SuperSpeed USB 3.0
- 1 x HDMI
- 1 x VGA
- 1 x RJ45
- 1 x Headphone-out (Stereo)
- 1 x Microphone-in
|
| Sistem Operasi | Pre-sales Request Available |
| Baterai | Rechargeable Lithium-ion Battery
|
| Daya / Power | External AC Adapter |
| Dimensi (PTL) | 34.7 x 23.04 x 3.59 cm |
| Berat | 2.19 kg |
|
0 komentar:
Posting Komentar