Home »
» HP ProBook 4341s (8PA)
HP ProBook 4341s (8PA)
| Price | : | Rp 9,299,000 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,549,833 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,549,833 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,549,833 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,549,833 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,549,833 |
| Detail Specifications |
|
| Platform | Notebook PC |
| Tipe Prosesor | Intel Core i5 Processor |
| Processor Onboard | Intel® Core™ i5-3210M Processor (2.5 GHz, Cache 3 MB) |
| Chipset | Intel® HM76 Express Chipset |
| Memori Standar | 4 GB DDR3 PC-12800 |
| Max. Memori | 4 GB (1 DIMM) |
| Video Type | AMD Radeon™ HD 7570M 1GB DDR5 |
| Ukuran Layar | 13.3" WXGA |
| Max. Resolusi Layar | 1366 x 768 |
| Teknologi Layar | LED Backlit AntiGlare |
| Audio | Integrated |
| Speaker | Integrated
|
| Hard Drive Type | 500 GB Serial ATA 5400 RPM |
| Optical Drive Type | DVD±RW |
| Networking | Gigabit NIC |
| Kecepatan Jaringan | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Wireless Network Type | Integrated |
| Wireless Network Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wireless Bluetooth | Integrated
|
| Keyboard | Spill-resistant keyboard |
| Ragam Input Device | Touch Pad |
| Card Reader Provided | SD, MMC |
| Antarmuka / Interface | 3x USB 3.0, 1x USB 2.0, VGA, HDMI, LAN, Audio |
| Sistem Operasi | Microsoft Windows 7 Professional 64 bit |
| Baterai | Rechargeable Lithium-ion Battery
|
| Daya / Power | External AC Adapter |
| Dimensi (PTL) | 22.9 x 2.4 x 32.6 cm |
| Berat | 2.04 kg |
| Kelengkapan Paket | 1-year Limited Warranty by Authorized Distributor |
|
0 komentar:
Posting Komentar