Home »
» HP Pavilion 20-b010l All-in-One
HP Pavilion 20-b010l All-in-One
| Price | : | Rp 6,000,000 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,000,000 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 1,000,000 |
| Harga sudah termasuk PPN 10%
|
|
Detail Specifications |
|
| Platform | Desktop PC |
| Prosessor | Intel Core-i3 Processor |
| Processor Onboard | Intel® Core™ i3-3220 Processor (3.3 GHz, Cache 3MB) |
| Chipset | Intel® H61 |
| Memori Standar | 2GB SODIMM DDR3 PC-12800 |
| Memori Slot | 2 |
| VGA Card | Intel® HD Graphics |
| Audio | Integrated
|
| Speaker | Integrated |
| Hard Drive | 500GB Serial ATA, 7200RPM |
| Optical Drive | DVD±RW |
| Networking | Integrated |
| Kecepatan Jaringan | 10 / 100 Mbps
|
| Keyboard | HP USB Standard Keyboard |
| Ragam Input Device | Optical Mouse |
| Ragam Card Reader | 6 in 1 Media Reader |
| Antarmuka / Interface |
- Left I/O ports
- 2 x USB 3.0
- 1 x Hard drive activity indicator
- 1 x Microphone jack
- 1 x Headphone jack
- Back I/O ports
- 4 x USB 2.0
- 1 x Activity indicator
- 1 x DC input power port
- 1 x LAN (ethernet)
- 1 x Audio port
|
| Sistem Operasi | Pre-sales Request Available |
| Chassis Form Factor | All in one design |
| Power Supply | External 120W |
| Dimensi | 8.1 x 50.6 x 39.9 (DxWxH) |
| Berat | 6 kg |
| Garansi | Garansi Terbatas Distributor Resmi 1 Tahun |
|
0 komentar:
Posting Komentar