Home »
» CANON EOS M Kit1 - Black [P]
CANON EOS M Kit1 - Black [P]
| Price | : | Rp 6,280,001 |
(Buy Online Only) | : | Rp 5,850,000 |
| You Save | : | Rp 430,001 |
| Harga sudah termasuk PPN 10% |
|
Detail Specifications |
|
| Model | Mirrorless Interchangeable |
| Resolusi Sensor |
|
| Ukuran Sensor | 22.3 x 14.9 mm CMOS Sensor |
| Efektif Pixel | 18.0 Megapixel |
| Max. Resolusi Gambar | 17.9MP: 5184 x 3456 @ 3:2 |
| File Format |
- Still Images: JPEG, RAW
- Movies: MOV
- Audio: Linear PCM
|
| Panjang Fokal | 18-55 mm |
| Lens Aperture |
- Min : f/22 - 38
- Max : f/3.5 - 5.6
|
| Ragam Auto Fokus |
- Single-servo AF (S), Continuous-servo AF (C)
|
| Shutter Speed | 30 - 1/4000 sec |
| ISO Sensitivity |
- Auto, 100-6400 (Extended Mode: 12800-25600)
|
| Exposure Control | Aperture Priority, Manual, Program, Shutter Priority |
| Exposure Compensation |
- -3 EV to +3 EV (in 1/3 or 1/2 EV steps)
|
| White Balance | Auto, Cloudy, Custom, Daylight, Flash, Fluorescent (White), Shade, Tungsten, Twilight |
| Movie Clips | HD 1920 x 1080 |
| Ukuran Layar | 3.0 inch |
| Self-timer | 2 Sec, 10 Sec |
| Media Penyimpanan | SD / SDHC / SDXC |
| Baterai |
- 1x LP-E12 Rechargeable Lithium-Ion Battery Pack
|
| PC Konektivitas | USB 2.0 |
| Dimensi | 108.6 x 66.5 x 32.3 mm |
| Berat | 262 g (body only |
|
0 komentar:
Posting Komentar