| Price | : | Rp 1,449,000 |
| Special Price | : |
Rp 1,399,000
|
| You Save | : | Rp 50,000 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 233,167 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 233,167 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 233,167 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 233,167 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 233,167 |
| Harga sudah termasuk PPN 10% |
Detail Specifications |
|
| Effective Sensor Resolution | 5 Megapixels |
| Optical Sensor Size and Type | CMOS |
| Media Format | Flash Memory |
| Optical Zoom | |
| Digital Zoom | 3x |
| Digital Still Camera Function | Available |
| Web Camera Function | |
| Focus Adjustment | Fixed Focus (F3.2 - f=7.5mm) |
| Anti Shake System | |
| NightShot System | |
| Shutter Speed | 2sec - 1/4000sec |
| White Balance | Auto, Daylight, Cloudy, Fluorescent, Tungsten, Custom |
| Flash / Light | Flash On, Flash Off |
| Display Size | 3.0" LTPS LCD Touch Screen |
| Video I/O | HDMI, AV-Out |
| Audio I/O | Mic-In, Speaker Out |
| PC Connectivity | USB 2.0 |
| PC Compatibility | |
| Remote Control | |
| Digital Storage Media | SD/SDHC/microSD/microSDHC
|
| Media Type | |
| Battery | NP60 Li-Ion Battery |
| Dimensions (WHD) | 110mm x 68mm x 37mm |
| Weight | 186g (Without Battery and card) |
| Warranty | Garansi Distributor Resmi 1 Tahun |
|
0 komentar:
Posting Komentar