Home »
» SAMSUNG HiDef Camcorder [HMX-T10]
SAMSUNG HiDef Camcorder [HMX-T10]
| Price | : | Rp 1,849,000 |
| Special Price | : |
Rp 1,799,000
|
| You Save | : | Rp 50,000 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 299,833 |
Cicilan  | : | 6 x Rp 299,833 |
| Harga sudah termasuk PPN 10% |
| Detail Specifications |
|
| Effective Sensor Resolution | 5 Megapixels |
| Optical Sensor Size and Type | 1/5.8" CMOS |
| Media Format | SD/SDHC Memory Card |
| Optical Zoom | 10x Optical Zoom |
| Digital Zoom | 100x |
| Digital Still Camera Function | Available |
| Focal Length | 2.75 - 27.5 mm |
| Lens Aperture | f/1.8 - 2.5 |
| Anti Shake System | Available |
| Display Size | 2.7" |
| Video I/O |
- HDMI A
- Composite Video Out
- USB 2.0
|
| PC Connectivity | USB 2.0 |
| PC Compatibility | |
| Digital Storage Media | SD / SDHC |
| Media Type | SD / SDHC Memory Card |
| Battery | Rechargeable Lithium-Ion Battery Pack Hours per Charge |
| Dimensions (WHD) | 1.52 x 2.14 x 4.65" / 38.6 x 54.4 x 118 mm |
| Weight | 7.90 oz / 223.9 g |
| Packaged Contents |
- AC Adapter
- Battery Pack
- Hand Grip
- A/V Cable
- Pocket Guide
- User's Manual
|
| Warranty | Garansi Distributor Resmi 1 Tahun |
|
0 komentar:
Posting Komentar